Siej Ferment

Jak ukisić prawie wszystko?

Prosty i sprawdzony sposób na pyszne kiszonki!

Poniżej znajdziesz Ofertę Specjalną - możesz kupić mój poradnik "Siej Ferment" w bardzo promocyjnej cenie. Zerknij co dla Ciebie przygotowałem.

Fermentacja to jedna z najprostszych i najbardziej skutecznych metod konserwowania żywności. To jednak nie jedyna korzyść, jaką daje kiszenie warzyw i owoców.

Możesz się zastanawiać czy warto samemu kisić i fermentować skoro obecnie prawie wszystko można kupić w sklepach? Niestety proces masowej produkcji żywności znacznie się różni od tego w jaki sposób te same produkty były wytwarzane w czasach naszych dziadków. Mimo iż niektóre produkty zawierają kultury bakterii to zazwyczaj w chwili zakupu bakterie te już są martwe a ich różnorodność jest niewielka (zamiast kilu dziesięciu szczepów są zaledwie 2 lub 3 szczepy bakterii).

Standardowa cena 97zł

Cena promocyjna 37zł

Poradnik PDF!

Siej Ferment czyli Podstawy Kiszenia i Fermentacji

Przepisy zawarte w tej publikacji dla jednych będą inspiracją do dalszych poszukiwań i wymyślania własnych przepisów, a dla innych wystarczającym zestawem pomysłów na domowy ferment.

Porady i Wskazówki

Wiedza ta pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i przekonasz się, że fermentacja jest naprawdę prosta. Przepisy, porady i wskazówki. Składniki i akcesoria. Właściwości i zastosowanie. Teoria i praktyka.
 
Poradnik z przepisami do pobrania (w formacie PDF). Ebook, dzięki któremu w bardzo prosty sposób nauczysz się robić kiszonki i przygotowywać fermentowaną żywność. Poznasz zalety fermentacji i dowiesz się jak to robić dobrze.

Bonusowe Wideo

Zestaw nagrań instruktarzowych o kiszeniu i fermentacji o wartości 97zł


Teoria Fermentu

Pewne i sprawdzone PRZEPISY

Porady i Wskazówki

Fermentacja warzyw i owoców

Dowiesz się jakie warzywa i owoce nadają się do kiszenia. Dowiesz się co zrobić aby z tych samych owoców zrobić zarówno ocet jak i wino.

Fermentacja zbóż i nasion

Zboża i nasiona roślin strączkowych mają naturalne mechanizmy obronne, chroniące je przed zjadaniem przez zwierzęta. Zawierają w sobie substancje „anty odżywcze”. Są dwa sposoby na uwolnienie tych substancji odżywczych i zneutralizowanie substancji anty odżywczych.

Fermentacja mleka

Fermentacja mleka sprawia np. że zawarta w nim laktoza zostaje rozłożona na przyswajalne przez nas substancje. Tak naprawdę im dłużej trwa fermentacja, tym mleko jest dla nas lepiej przyswajalne.

Składniki, narzędzia i akcesoria

Nie musisz się martwić specjalnym doborem naczyń i narzędzi do przygotowywania fermentowanej żywności. W zupełności wystarczy to, co znajdziesz w kuchni.

Probiootyki, prebiotyki i synbiotyki

Pojęcia te są zbliżone ale każde z nich oznacza coś innego. Mam nadzieję że uda mi się wyjaśnić co jest co i następnym razem kiedy usłyszysz prebiotyk to będziesz wiedzieć czym różni się od probiotyku.

Bezwarunkowa Gwarancja

Jeśli w ciągu 30 dni stwierdzisz, że moje przepisy, wskazówki i porady nie działają to po prostu napisz do mnie. Zwrócę Ci 100% pieniędzy.

Dodatkowo otrzymasz ode mnie konsultację online na temat Kiszenia i Fermentacji.

Pin It on Pinterest